Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) – 17 Kasım 2015

Yapılan araştırmalar sonucunda Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) olarak Türksat tarafından hazırlanan BELGENET programının Başkanlığımızca kullanılmasının uygun olacağı düşünülerek BELGENET’in alınması kararlaştırılmıştır.

Sözkonusu programın alımıyla ilgili olarak 17 Kasım 2015 tarihinde Türksat Gölbaşı Yerleşkesinde gerçekleşen imza törenine Türksat Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül, MSB ANT Başkanı Muharrem Zeki Çitçi, MSB ANT Bilişim Teknolojileri Dairesi Başkanı Ökkeş Çirçir ve Türksat Bilişim İş Geliştirme ve Proje Yönetim Direktörü Ömer Faruk Çöllüoğlu katıldı.

İmza töreninde konuşan Başkan Çitçi, BELGENET ile birlikte kurum içinde belge yönetimi yüklerinin hafifleyeceğini, elektronik ortamda daha hızlı ve güvenilir bir işleyişe kavuşacaklarını belirtti.

Törende konuşan Prof. Dr. Gül ise büyüyen BELGENET ailesine dikkat çekerek “Ekibimizin yolun başında belirttikleri ‘Kamunun Ortak Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ hedefi sözde kalmadı. Yapılan çalışmalar ile bu hedefe gün geçtikçe yaklaşmak memnuniyet verici” diye konuştu.

EBYS

EBYS

EBYS

EBYS

EBYS